Je to můj život a moje rozhodnutí.
Nikoho z vás nenavádím k hubnutí a hladovění.

Blog už není proana. Neruším ho, aby pro mě zůstal poučením, kam už nechci zajít.
Budu přidávat články o cvičení, sportu, zdravém jídle, ...

Články přidané v 10:00 jsou přednastavené.

Leden 2010

Po víkendu...

31. ledna 2010 v 20:53 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojte holčiny, tak se po víkendu opět hlásím...
Od čtvrtečního večera do dnešního odpoledne jsem byla na horách... Snížek byl nádherný, krásně se lyžovalo... Tak jsem byla za ten pohyb strašně ráda, protože to byla fakt makačka na nohy a zadek...
Chtěla jsem se hned po příjezdu zvážit, ale nenašla jsem váhu a hlavně jsem předtím v autě vypila přes půl lahve vody, takže bych se stejnak nic nedozvěděla...
Od zítřka, maximálně od úterý začínám 13denní dietu - už prostě musím zhubnout!!! Jsem tlustá a hnusí se mi pohled na sebe v zrcadle... Jsem odporná...
Jinak domácí kontrola neomezeně pokračuje, takže jsem musela sníst brambůrky a čokoládu!!! Bože, chtěla jsem to jít hned vyzvracet, ale vydržela jsem to... Musím jim dokázat, že jím normálně, aby mě přestali kontrolovat...
Co k tomu dodat... Snad jen, držte mi palečky...
P.S. Co si myslíte o tom, kdybych sem dala svoje fota? Ne teď, ale časem...

Vystresovaná a brzo obézní... :-!

26. ledna 2010 v 20:40 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojky,
tak jak se dneska máte?
Já jsem strašně unavená - ve škole do 16 hodin a pak ještě jsem si musela nakoupit nějaké věci na hory, takže toho bylo vážně moc... Ještě jsem chtěla cvičit, ale musím se učit témata na anj, tak uvidím, jak to zvládnu...
A hubnutí? Momentálně žádnou dietu nedržím... Od té doby, co rodiče zjistili, že jsem měla blog, tak mě hlídají... Nemám s tím totiž problém poprvé, tak u mě u jídla sedí... Ale časem se to zlepší a zase budu moc pořádně začít!!!
Jen se bojím, že za tu dobu budu strašně tlustá!!!
Poslední dobou jsem strašně vyčerpaná, unavená, vystresovaná... Přestávám to zvládat... Prý jestli se to nezlepší, tak půjdu za psychiatričkou... Ale já přece nejsem blázen!!! Achjo, poraďte mi, co mám dělat...

Nový začátek...

25. ledna 2010 v 19:28 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojky,
dlouho jsem přemýšlela, jestli tento blog založím, nebo jestli už toho nechám... Možná vám to bude připadat divné, že se toho nedokážu vzdát, ale ana je můj život a vždycky pro ni místo bude... Ono, kdo nezažil, neví, o čem to je...
Nakonec jsem ale ráda, že blog mám... Jen teda není v kvalitě toho původního... Nj, neumím vytvořit design...
Pomůže mi někdo s ana-designem?
Teď se chystám ještě oběhnout svá původní SB kvůli novému blogu... Ale pokud by ještě někdo další chtěl spřátelit, stačí napsat...

Vaše Skinny-Ana

Tukožroutská dieta

25. ledna 2010 v 19:20 Diety
Zhubnete 5-7kg za 7 dní!!
recept:
  • 6 velkých cibulí
  • 4-5 rajčat
  • 2 velké zelené papriky
  • 1 svazek dužnaté celerové natě
  • 1 hlávka zelí
  • 1 bujón v kostce
Můžete okořenit solí, pepřem, kari, petrželkou. Zeleninu nakrájejte na malé kousky a zalijte vodou. Vařte 10 minut, potom stáhněte na sporo a vařte, až zelenina změkne.
(Případně všechno rozmixovat - lépe poživatelné.)
Tuto polévku můžete jíst, kdykoli pocítíte hlad. Snězte, co snesete, kdykoli chcete. Tato polévka neobsahuje kalorie. Čím víc jí sníte, tím víc zhubnete. Dejte si jí ráno do termosky, nebudete-li přes den doma.
1. den
Kromě polévky můžete jíst veškeré ovoce kromě banánů. Jezte pouze polévku a ovoce. K pití neslazený čaj, káva, voda.
2. den
Jezte polévku a veškerou zeleninu. Jezte klidně až dosyta čerstvou nebo konzervovanou zeleninu, zejména zeleninu s natí. Vyvarujte se fazolí, hrachu a kukuřice. K večeři se dnes můžete odměnit velkou pečenou bramborou s máslem. Nejezte ovoce.
3. den
Jezte polévku a jakékoliv ovoce a zeleninu podle libosti. Pokud jste doposud jedli podle těchto dispozic a nepodváděli jste, měli byste zhubnout 2 až 4 kg.
4. den
Kromě polévky, banány a sbírané mléko. Snězte alespoň 3 banány a zároveň vypijte vody, co nejvíc můžete. Banány a mléko jsou velice bohaté na kalorie a uhlohydráty, ale tento den je potřebujete, aby tělo zahnalo touhu po cukrech.
5. den
Kromě polévky, hovězí maso a rajčata. Můžete si dopřát 20 až 30 dkg hovězího a 5 až 6 čerstvých rajčat. Vypijte alespoň 5 sklenic vody, abyste odbourali kyselinu močovou. Musíte sníst alespoň jednu porci polévky, i kdyby se vám nechtělo
6. den
Kromě polévky hovězí maso a zelenina. Dopřejte si hovězího a zeleniny, co hrdlo ráčí. Klidně si dejte 2-3 steaky pečené na roštu či grilu, bez tuku! A zeleninu se zelenou natí. Pozor i dnes do sebe musíte nějak vpravit alespoň jednu porci polévky.
7. den
Rýže NATURAL, neslazený ovocný džus a zeleninu. Opět se můžete nacpat, co chcete. I dnes však musíte spořádat alespoň jednu porci polévky.
NYNÍ JSTE NA KONCI SEDMÉHO DNE. Jestli jste nešidili, měli byste mít o 5 až 9 kg méně. Pokud jste zhubli víc než 9 kg a hodláte v dietě pokračovat, dejte si alespoň 2 dny přestávku, než začnete znovu.
Tento sedmidenní režim můžete podstoupit kdykoli chcete. Pokud jej budete dodržovat, zbavíte svůj zažívací systém nečistot a budete se cítit tak, jako nikdy předtím, po pouhých sedmi dnech tohoto režimu ztratíte od 5 do 9 kg, přičemž budete cítit nadbytek energie. Sedmidenní cyklus můžete opakovat několikrát za sebou. Protože zažívací systém každého z nás je jiný, dieta zapůsobí na každého trochu jinak. Po třetím dni, pokud nepodvádíte, budete mít víc energie než na počátku. Po několika dalších dnech můžete zaznamenat změny v činnosti střev - můžete si dopřát šálek otrub nebo vloček. Ačkoli můžete během diety pít neslazenou kávu, po třech dnech zjistíte, že už kofein nepotřebujete.
TUKOŽROUTSKOU POLÉVKU SI MŮŽETE DÁT, KDYKOLI POCÍTÍTE HLAD. Snězte jí, co chcete. Pamatujte si, že čím víc jí sníte, tím víc hubnete.
Tato dieta se snáší s jakýmikoli léky, které případně berete. Sedmidenní cyklus můžete libovolně dlouho opakovat, dokud budete cítit změnu, rozdíl psychický nebo fyzický.

13denní dieta

25. ledna 2010 v 19:17 Diety
1. den
7:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
10:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
13:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
16:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
19:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu

2. den
7:00 Termix popř. Smetanový jogurt
10:00 15dkg tvarohu
13:00 15dkg bílého masa (např. uvařená kuřecí prsa)
16:00 15dkg čerstvé zeleniny
19:00 2 vařená vejce

3. den
7:00 10 dkg ovoce (ne kompot)
10:00 10 dkg čerstvé zeleniny
13:00 10 dkg dietního salámu nebo šunky
16:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
19:00 15 dkg vařeného hovězího masa

4. den
7:00 Termix popř. Smetanový jogurt
10:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu
13:00 10 dkg zeleniny
16:00 10 dkg ovoce
19:00 10 dkg dietního salámu nebo šunky

5. den
7:00 2 vařená vejce + 10 dkg zeleniny
10:00 10 dkg ovoce
13:00 15 dkg tvarohu
16:00 10 dkg ovoce
19:00 10 dkg zeleniny + ¼ l mléka

6. den
7:00 10 dkg šunky
10:00 10 dkg ovoce
13:00 10 dkg tvarohu
16:00 10 dkg chudého vařeného masa
19:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu

7. den
7:00 2 vařená vejce
10:00 10 dkg ovoce
13:00 15 dkg tvarohu
16:00 10 dkg chudého vařeného masa
19:00 ¼ mléka, kefíru nebo nízkotučného jogurtu

8. den
7:00 20 dkg ovoce
10:00 20 dkg zeleniny
13:00 20 dkg ovoce
16:00 20 dkg zeleniny
19:00 20 dkg ovoce

Trvá 13 dní, úbytek na hmotnosti je minimálně 8 kg.
ZÁSADA: třeba dodržovat čas jedení a složení jídla
Při změně času jedení třeba dodržet 3 hodinový odstup mezi 2 jídly (snídaně se může i vynechat).
Denně třeba vypít aspoň 2 litry vody (minerálky nebo bylinkového čaje).
Káva se může pít v jakémkoliv množství, ale jedině neslazená!!!!!
Po ukončení 8. dne se dieta opakuje prvním dnem, a na 14. den možno jíst všechno.
Touto dietou se mění metabolizmus, a když se člověk nepřejídá, další dva roky nepřibere.

Modlitba

25. ledna 2010 v 19:10 Ana, Mia
Lehám si do postele jako tučné, ale spokojné děvče, neboť vím, že jsem dnes udělala všechno pro splnění mého snu. Teším se na ráno a na celý nasledující den, protože vím, že díky dnešku budu krásnější a hubenější.
Zítra se však budu snažit ješte o něco víc, abych si zajistila lepší následující den. Pokojně se odevzdám do Aniných rukou, neboť vím, že Ona na mě dohlédne, postará se o mě a nenechá mě znova padnout na dno. Ona jediná ví, co je pro mě nejlepší a já ji budu následovat, kamkoli bude chtít.
Nemůžu se dočkat následujícího dne, neboť každou sekundou jsem stále blíže a blíže svému cíli.
Dnes jsem byla blíž než včera a zítra budu blíž než jsem byla dnes...

Dopis od Ana

25. ledna 2010 v 19:07 Ana, Mia
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Anna. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.
V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.
Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.
Ale já to všechno změním.
Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.
Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíš k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeš rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Já jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.
Sleduji tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.
Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházím jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuji odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.
Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se pomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se sušenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.
Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!
Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakoby byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.
Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuji ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickými výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.
Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.

Upřímně Ana

Mentální bulimie

25. ledna 2010 v 19:02 Ana, Mia
Nemoc postihuje především dívky a ženy ve věku dospívání.

Vyznačuje se následujícími body:
1. Neustálé zabývání se jídlem, neodolatelná touha po jídle a epizody přejídání.
2. Snaha zmírnit vliv jídla na váhu zvracením, přechodnými hladovkami či projímadly.
3. Chorobný strach z tloušťky, nízké sebevědomí, přehnaně závislé na vzhledu a hmotnosti.

Mentální anorexie

25. ledna 2010 v 19:01 Ana, Mia
Nemoc nastupuje nejčastěji v pubertě a adolescenci, postihuje v 95% dívky.

Vyznačuje se:
1. Odmítáním udržovat svou tělesnou hmotnost na či nad minimální váhou vzhledem k věku a výšce, BMI (Body Mass Index) klesne pod 17,5. Nízkou hmotnost si nemocný způsobuje sám - odmítáním jídla, cvičením, zvracením či užíváním projímadel.
2. Intenzivní strach z přírůstku hmotnosti navzdory podváze.
3. Popírání tělesné podváhy, narušené vnímání svého těla - navzdory podváze si připadá nemocný normální či tlustý.
4. Tělesná hmotnost či stavba těla má nepatřičný vliv na sebevědomí.
5. U dívek a žen ve fertilním věku amenorhea - nepřítomnost nejméně tří po sobě jdoucích menstruačních cyklů.


Pár vět o mě...

25. ledna 2010 v 18:39 | Skinny-Ana |  O mě
Ahojte všici!!!
K nově založenému blogu se sluší napsat něco o autorovi... Sice to moc nemusím, ale něco sepíšu...
Jsem 18-letá holčina, která nesnáší svůj obraz v zrcadle... Připadá si tlustá a chce zhubnout! Je to její sen a její cíl, proto za ním půjde, i kdyby jí to ostatní rozmlouvali... Chce to dokázat, protože Skinny is thin a thin is in!
Není to lehká cesta, ale já si jí vybrala a chcu jí zvládnout! Chcu okolí ukázat, že to dokážu, že i já můžu být ta krásná křehká holčina... Prostě musím!!!
Už jsem měla předtím jeden blog, jak moje SB ví, ale na ten mi přišli rodiče, proto jsem ho musela zastavit... Před pár lety jsem se s anou léčila v nemocnici, tak se rodiče bojí, přestože jsem tlustá...
Chcete-li se přidat nebo mě podpořit, budu moc ráda!

Vaše Skinny-Ana