Je to můj život a moje rozhodnutí.
Nikoho z vás nenavádím k hubnutí a hladovění.

Blog už není proana. Neruším ho, aby pro mě zůstal poučením, kam už nechci zajít.
Budu přidávat články o cvičení, sportu, zdravém jídle, ...

Články přidané v 10:00 jsou přednastavené.

Šankprakšalána - jogínská očista těla

23. března 2010 v 23:04 |  Tipy a triky
Mimo to má i další blahodárné účinky, budete mít svěží dech, dobré spaní, zlepší se vám stav vaší pokožky, posílíte játra a zlepšíte vaše zažívání. Očista trávicího traktu sebou přináší správné využití potravy - hubení tloustnou a tlustí hubnou.

Tato očista se provádí nejlépe o víkendu, když nejdete do práce a máte klid. Den před očistou dodržujte odlehčovací den, to znamená, že jíte menší porce lehkých jídel. Celá procedura trvá asi 1,5 - 2 hodiny -až do úplného vyprázdnění. Potřebovat budete vodu a sůl (1 polévková lžíce na 1 litr vody) o teplotě přibližně 35 stupňů. Současně s pitím této vody se cvičí 4 cviky ve 4 opakováních (cviky způsobí, že se v těle otevřou "záklopky", voda hladce projede tělem.)

Postup
Vypijte sklenici slané vody a zacvičte si cviky. Pak opět vypijte další sklenici a proveďte cvičení. Podle stavu zaneseni půjdete na první WC většinou po 2-4 sklenicích. Pokud po 4 sklenicích stolice nepřijde, už nepijte vodu, pouze opakujte cvičení. Po vyprázdnění opět pijete, cvičíte a chodíte na WC tak dlouho, dokud z vás nezačne vycházet voda tak čistá, jaká se vypije. Celkem se má vypít asi 2 - 2,5 l vody. Pak do jedné hodiny po očistě je nutné sníst rozvařenou bílou rýže s 1 lžičkou másla bez soli. Po celé proceduře se teple zabalte, zůstaňte v klidu a relaxujte. Dalších 24 hodin se stravujte velmi lehce: NE mléčné a kyselé pokrmy.

V případě neúspěchu, to znamená, že ani po 4-5 sklenicích jste nebyli na toaletě, s procedurou přestaňte a nedělejte nic - voda se sama vypudí v podobě moči. Zachovejte ale stejný postup, tj. do 1 hodiny sníst rýži a dodržovat 24 hodin dietní program. Proceduru opakujte maximálně jednou za měsíc.

Cviky
1. Postavte se do mírného stoje rozkročného, prsty rukou propleťte, dlaně otočte nahoru a vzpažte. Pak proveďte úklon doleva, napřimte se a pomalu úklon doprava. Celkem proveďte úklon 4x střídavě doprava a doleva. Tímto cvičením se otevře vrátník žaludku a při každém pohybu se dostane část vody z žaludku do dvanácterníku.

2. Výchozí pozice je stejná, pravou ruku horizontálně natáhněte a levou ohněte tak, aby se ukazovák a palec dotýkaly pravé klíční kosti. Pak otočíme trupem a nataženou ruku dáváme co možná nejdál - pohledem sledujeme konečky prstů. Na konci obrátky se nezastavujeme, ale hned se vracíme do původní pozice a totéž uděláme na druhou stranu. Provede 4x střídavě na obě strany. Neprohýbáme se v kříži a nevytáčíme boky. Tímto cvičením se vhání voda do tenkého střeva.

3. Lehněte si na břicho a opřete se o pokrčené ruce. Chodidla jsou mírně roznožená, opřená o špičky. Zvedněte trup jako při kliku. Pak otáčejte hlavou a trupem, až spatříte opačnou patu (čili pokud se otáčíte doprava, musíte vidět levou patu). Vraťte se do výchozí pozice. To stejné proveďte na druhou stranu. Opakujte 4x na obě strany.

4. Podřepneme, nohy stále asi 30 cm od sebe, paty jsou u vnější strany stehen - nikoli pod hýžděmi. Ruce opřeme o kolena a pak otočíme trupem a levé koleno přitiskneme na podlahu před opačné chodidlo. Dlaně střídavě pravé stehno tlačí k levému boku a levé stehno k pravému bodu tak, abyste zmáčkli půlku břicha a tlusté střevo. Díváte se za sebe, aby byl tlak co největší. Opakujete 4x střídavě na obě strany. Tímto cvičením se dostane voda na konec tenkého střeva.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mynewbestfriendana mynewbestfriendana | Web | 24. března 2010 v 6:19 | Reagovat

heeej zkusíím:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama