Je to můj život a moje rozhodnutí.
Nikoho z vás nenavádím k hubnutí a hladovění.

Blog už není proana. Neruším ho, aby pro mě zůstal poučením, kam už nechci zajít.
Budu přidávat články o cvičení, sportu, zdravém jídle, ...

Články přidané v 10:00 jsou přednastavené.

Květen 2010

Odmaturováno!!!

20. května 2010 v 11:47 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojky, zlatíčka moje!!!
Odpusťte mi, že jsem teď nepsala na blog, ani nenavštěvovala svoje milá SB... Hold učení k maturitě mě zaměstnalo víc, než jsem myslela... Ale mám to!!! Čeština 2, angličtina 3, biologie 1, fyzika 1!!! To je nádherný pocit!!! Už se nemusím učit!!! Aspoň na čas... Pak začne příprava k přijímačkám...
Přemýšlím o nějaké dietě... Kterou mi poradíte?
Večer nejspíš půjdeme s rodiči na večeři... Oslavit tu maturitu... Tak si dám nejspíš nějaký salát nebo obdobně lehké jídlo...
Teď bude více času, tak plánuju, že budu každý den chodit běhat... Začnu od víkendu... Plánuju to tak, že každé ráno tak na půl hodinky poběžím, protáhnu se... A pokud se vrátím navečer domů včas, tak si dám ještě půl hodiny večer... K tomu začnu znova chodit plavat... A ještě jsem tu u nás objevila jedno cvičení, jestli znáte vibrační plošinu... Je to úžasné na formování postavy! Tak to vyzkouším! Potom vám sem dám určitě výsledky a spokojenost...
Jinak k mé postavě... Přestože jsem teď jedla jako prase, nehlídala jsem, jestli si dám loupák nebo trochu čokolády, se míry mé postavy téměř nezměnili...
Na váhu nebyl čas... Navíc je nějak rozbitá... Ukazuje mi, že mám 96 kg!!! A přitom pořád vesele obléknu aj velikost 36... Takže to je prostě hloupost... Nechcu se tou váhou takto stresovat, o to víc, když vím, že ukazuje hlouposti... Zkusím koupit nové baterky a budu doufat, že to pomůže...
Dneska si udělám takový zkrášlovací den... Dám si masku na vlasy, pleťovou masku, zvláčním si nožky, trochu obrousím paty a nakonec si udělám peeling těla...
Večer nebo v noci zase napíšu... Teď vás jdu oběhnout...

Polévka uvařená, začínám!!!

3. května 2010 v 8:05 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojky,
včera jsem se vrátila pozdě a moc nestíhala... Když celý víkend odpočívám, tak se pak nemůžu divit, že školu doháním o nedělním odpoledni...
Ale stihla jsem si uvařit polévku, takže ode dneška začínám Tukožroutskou dietu... Dneska můžu ovoce (mimo banánů) a polévku... Teď zrovna snídám polévku, ke svačině mám střední jablko a k obědu v misce nakrájený meloun...
Držte mi palečky, asi kolem sedmé sem napíšu jídelníček a celkový komentář k tomuto dni... A oběhnu svoje SB... Holky, už se těším, až uvidím vaše úspěchy... Budete mou thinspirací...

Zoufalá...

1. května 2010 v 10:01 | Skinny-Ana |  Deník
Ahojda holčiny,
omluvte, že jsem se včera neozvala, ale... Já už su prostě zoufalá! Su tlustá jako prase, cvičení mi nepřipadá příliš účinné a diety mi doma zakazují... A když se podívám na vaše blogy, jak krásně hubnete, je mi ze sebe na nic... Proč nemůžu mít taky tak pevnou vůli jako vy? Vždyť léto už je za dveřmi! A já ho nechcu, ani nesmím, přivítat jako bečka sádla!
Poraďte mi, prosím, nějakou účinnou dietu... Mám jednu z posledních šancí se sebou něco udělat... Přemýšlela jsem o klasické mléčné dietě (14 dní, až 9 kg), tukožroutské polévce (7 dní, až 7 kg) nebo o týdenní dietě s ovocem a zeleninou (7 dní, až 4 kg).
Nejvíc mě asi láká ta tukožroutská polévka, při které se jí můžu najíst, kdykoliv budu mít hlad... Je to vpodstatě jen zelenina, takže nemá moc kalorií... Navíc mi ta polévka opravdu chutná! Takže asi zkusím ji... Navíc pokud to správně dodržím a budu cvičit, tak se dá zhubnout cca. 5 - 9 kg, což je nádhera! Musím už prostě pustit tu hubenou holčinu do světa!
Zeptala jsem se doma, jestli si myslí, že su tlustá, že mám tlusté nohy a velký zadek a břicho, když jsem se oblékla do kraťasů a trika s krátkým rukávem... Odpověděli, že tlustá nejsu a že břicho nemám skoro žádné... Ale tak co bych mohla od rodičů čekat... Ti se snaží vždycky říkat jen to nejlepší, přestože pravda je jiná...
Pokud teď dopadne dobře maturita, čehož se ani moc nebojím, a hlavně příjimačky na VŠ, tak budu mít skoro 4 měsíce prázdnin! A za tu dobu hodlám mít dole aspoň 12 kg! To znamená, že od 21. 6. do poloviny října budu tvrdě makat a prostě ta kila musí dolů, i kdyby nechtěla! Už začínám vymýšlet i tvrdé tresty za nedodržení diety... Většinou to bude velká dávka cvičení... Já to prostě už musím dokázat!!!
Teď sice oblékám oblečení velikosti 36, takže se můžete ptát, proč chcu zhubnout, ale já se necítím dobře ve svým tlustým těle... Už jednou jsem anu měla, byla jsem nádherná, hubená... Chcu tu hubenost vrátit zpět... A já to dokážu! Vím, že to nebude dnes, ani zítra, ale v tom říjnu bude ulicemi chodit už ta má krásná a hubená část!
Nejspíš pojedu po obědě na chatu, tak nevím, jak během zítřka napíšu, ale v neděli se určitě ozvu a doplním jídelníčky!

Týdenní dieta s ovocem a zeleninou

1. května 2010 v 9:32 Diety
Potřebujete rychle shodit pár kilo? A nemáte chuť hladovět? Pak tu pro vás máme sedmidenní dietu. Nejen, že za týden zhubnete až čtyři kila, ale ještě si pochutnáte!
I krátká dieta může přinést úspěch. Nevěříte? Pak zkuste tuto týdenní variantu. Nemusíte se bát, že by ublížila vašemu zdraví - dodá tělu všechny nezbytné vitaminy a živiny. Po celý týden je však třeba dodržet dvě pravidla: vyhnout se alkoholu a vypít minimálně dva litry tekutin - nejlépe neperlivé vody - denně.

Den 1 - Ovocný den
První den budete jíst pouze čerstvé ovoce podle vlastního výběru. Ovšem pozor - s výjimkou banánů. Naprosto ideální jsou melouny. Těch můžete sníst, kolik chcete. Vaše tělo se tak dobře připraví na nadcházející hubnoucí program.

Den 2 - Zeleninový den
Druhý den vás čeká pro změnu zelenina. Opět jí můžete sníst libovolné množství, a to v syrové i ve vařené formě. I když to nezní příliš lákavě, doporučují se na snídani dvě vařené brambory, které si můžete lehce pomazat troškou másla. Zelenina dodá vašemu tělu živiny a vlákninu a přitom obsahuje minimum kalorií.

Den 3 - Ovocno-zeleninový den
Třetí den bude ještě pestřejší. Jíst totiž můžete veškeré ovoce a zeleninu dle chuti, opět s výjimkou banánů. Tento den se také nedoporučuje jíst brambory. Vaše tělo získá dostatek kalorií z ovoce.

Den 4 - Banánovo-mléčný den
Banány, které jste doposud pečlivě vynechávala, přijdou na řadu čtvrtý den. Můžete sníst až osm banánů a vypít byste (kromě vody) měla tři sklenice mléka. V poledne si můžete dopřát zeleninový vývar. Možná vás tato kombinace děsí, ale budete příjemně překvapená. Tento den zvládnete lehčeji, než čekáte. Pokud jste trpěla chutí na sladké, měla by vás právě čtvrtý den přejít.

Den 5 - Kapusta, rajčata a sýr
Pátý den vás čeká pravý opak - žádné banány a mléko, ale kapusta a sýr. Toho máte dohromady sníst 280 g. Doporučuje se jemně slaný indický sýr paneer, ale protože ten u nás stěží seženete, můžete jej nahradit např. sýrem Cottage. Za den pak musíte sníst také šest rajčat. Zatímco kapusta a sýr vám dodají železo, rajčata doplní vlákninu a zlepší zažívání. Pátý den je třeba také zvýšit příjem tekutin, a to minimálně o čtvrtinu.

Den 6 - Kapusta, sýr a zelenina
Šestý den se příliš neliší od toho pátého. Jen s tím rozdílem, že kapusty a sýru můžete sníst, kolik chcete. K tomu si můžete pochutnat na libovolné zelenině dle výběru.

Den 7 - Celozrnná rýže, ovocné džusy a zelenina
A jsme ve finále. Tento den dieta končí a vy byste měla být o tři až čtyři kila lehčí. A co vás čeká na jídelníčku? Celozrnná rýže, ovocné džusy a zelenina dle výběru. Pochutnat si můžete na čerstvém zeleninové salátu, ovšem bez dresingu. Dochutit jej však můžete česnekem, citrónovou šťávou, vinný octem a bylinkami. Přidat smíte i lžičku olivového oleje. Jediné, čemu byste se měla vyhnout, jsou fazole.

Pozor na pitný režim!

Pokud se rozhodnete tuto dietu vyzkoušet, věnujte dostatečnou pozornost pitnému režimu. Jak jsme již zmínili, ideální je dostatek neperlivé vody, kterou můžete ochutit citronem. Vyhýbat se nemusíte ani černé kávě (bez cukru), ovšem v rozumném množství, anebo černému čaji. Naopak prvních šest dní je třeba se vyvarovat ovocných šťáv. Stejně jako všechny diety, i tato vyžaduje pevnou vůli a rozumný návrat k běžnému stravovacímu režimu, aby se vám kila rychle nevrátila zpět. Máte-li jakékoli zdravotní problémy, poraďte se před jejím zahájením se svým lékařem.

zdroj: http://mkana.blog.cz/1001/tydenni-dietka