Je to můj život a moje rozhodnutí.
Nikoho z vás nenavádím k hubnutí a hladovění.

Blog už není proana. Neruším ho, aby pro mě zůstal poučením, kam už nechci zajít.
Budu přidávat články o cvičení, sportu, zdravém jídle, ...

Články přidané v 10:00 jsou přednastavené.

Březen 2014

Objasnění...

2. března 2014 v 16:48 | Skinny-proana |  Deník
Ahoj, zlatíčka...
Dlouho jsem přemýšlela, jestli vůbec někdy napíšu další článek a dám o sobě vědět...
Četla jsem vaše komentáře i v době, kdy jsem na blog nepsala. Těm, kterým na mně záleží, se omlouvám za tak dlouhou odmlku. A k těm ostatním? Nic netušíte...
Asi by bylo slušné odpovědět na komentář "Nechápající". Vzhledem k tomu, že mi tykáš, tak budu tykat také. Zajímalo by mě, jaký máš život? Co si v životě dokázala? A jaké máš IQ a další životní hodnoty, když soudíš, aniž bys druhého znala? Z jediného článku, ani z jediného týdne nepoznáš ani ždibec osobnosti člověka. Nebo mě snad znáš? Jsi snad jasnovidná psycholožka, která vše shrne pod psychickou labilitu autorky s pochybnou inteligencí. Nevíš absolutně nic o mém životě. Prošla jsem si v dospívání několika traumatickými událostmi. Nechci je vypisovat, protože nechci být kýmkoliv litována. Nejsem oběť, protože jsem se dokázala znovu postavit na nohy a jít dál. Do toho všeho jsem se musela v poměrně brzkém věku začít o sebe starat sama. Nejen že studuju vysokou školu, dávám obrazy na výstavy, chodím do práce, ale ještě mám brigády. Starost o domácnost ani nepíšu. Rodina má dost vysoké nároky, protože vidí, že jsem chytrá. Můžeš oponovat, že o sobě nemůžu tvrdit, že jsem chytrá, když řeším problémy s ppp, ale i tak si za tím stojím. Pokud bys to brala dle IQ, tak má hodnota bohatě stačí na členství v Mense. Poruchy příjmu potravy nejsou o tom, jestli je někdo hloupý nebo ne. Ty lidi ztrácí v některém aspektu svého života kontrolu nad sebou samým, ať už jsou důvodem přílišné nároky rodiny nebo traumata, kterými si prošli. Jsi tou šťastnější z populace, to je dobře. Ne, nepřeju ti nic zlého a nechci, aby to tak vyznělo. Jen odmítám, abys soudila, aniž o druhých víš něco víc než jen pár řádků, které si kdesi přečteš. Pokud chceš, komentuj a odpověz na mé otázky. Nepovyšuju se nad tebe, jen nechápu, kde se v ostatních bere ta drzost v odsuzování. Často to totiž bývá spojeno s vlastní nejistotou. Ono ne nadarmo už naši předci říkali, že "nejlepší obranou je útok".
A pro vás ostatní. Možná bych měla pro začátek napsat, proč jsem tu tak dlouho nebyla. Stalo se toho opravdu hodně... K čemu je asi nejvíc otázek, je těhotenství. Přestože tu bylo poměrně dost názorů, že těhotná být nemůžu, opak je pravdou. Neptejte se mě, jak je to možné, když mám tělísko, ale je to tak. Bohužel to netrvalo dlouho. Dostala jsem silná antibiotika a začala krvácet. Nechci tu vypisovat, proč byla antibiotika, ale nemělo to nic společného s ppp. Velkou omluvu dlužím hlavně tobě, Ko Ky, protože jsem se ti neozývala. Snad už i to bude lepší.
A jak to bude dál? Budu se snažit žít dál zdravě, cvičit jen pro zábavu a zažívat lásku, protože potkat spřízněnou duši je jedna z nejkrásnějších událostí, které se v životě stanou. Moc přítele miluju a nechci mu ublížit tím, že bych nejedla. Pravda je, že si musím nastavovat budík, abych věděla, kdy mám jíst, ale zvládám to. Věřím, že to dokážu dál.
Bojujte, protože život za to stojí! Mám vás ráda.